Propojte si stylově zahradu s interiérem

Náročnost:

3/5
4-primalex-showroom-20-med-1920p

Zamilovali jste si severský styl? My také. Jeho čistotu, jednoduchost a vzdušnost si už mnozí z nás přenesli do svých domovů. Slaďte si do stejného stylu i svou zahradu! Správně zvolený nátěr dodá dřevěným prvkům na vaší zahradě skandinávský šmrnc, a navíc prodlouží jeho životnost.

Skandinávie u vás na zahradě

Seveřané dávají v interiéru i exteriéru přednost otevřenému prostoru, světlým barvám (jako jsou bílá, béžová nebo šedá) a hlavně přírodním materiálům. Pokud vaši zahradu zdobí dřevěná pergola nebo zahradní domek, věnujte jim nový moderní kabát. My pro naši proměnu zvolili tenkovrstvou lazuru Primalex, která se dá natónovat do skandinávské palety odstínů Essence Woodcare.

Šedá inspirace

Šedá v kombinaci se dřevem skvěle zapadne do prostředí zahrady nebo pergoly. Dá vyniknout kráse okolní přírody a dopřeje vám pocit klidu a rovnováhy. Uvidíte, že se vám pak zahradu nebude chtít ani opouštět.

Lazura však není jen otázkou designu

Déšť, slunce a další rozmary počasí snadno zanechají na dřevě nevítané stopy. Každý dřevěný prvek by tak měl být správně ošetřen. Když dřevěným prvkům na zahradě dopřejete kvalitní nátěr, budou vás těšit mnohem delší dobu.

Silnovrstvá, nebo tenkovrstvá lazura, to je otázka

Největším úskalím se může zdát výběr typu lazury, které můžete najít ve dvou variantách – silnovrstvé a tenkovrstvé. Je to ale naprosto jednoduché. Základním rozdílem je to, že tenkovrstvá lazura nezanechává na povrchu dřeva film a je celá vsáklá do vrchní vrstvy dřeva. Je tak vhodná zejména na konstrukční prvky kolem domu, jako jsou pergoly, trámy nebo plotové prvky. Pro náš zahradní domek jsme tak zvolili tenkovrstvou lazuru Primalex, která je vhodnější.

Silnovrstvá lazura na povrchu dřeva zanechá silnější vrstvu a vytváří tak ještě odolnější bariéru proti povětrnostním vlivům. Hodí se tak na stavebně-truhlářské prvky, jakými jsou okna a dveře, je také vhodná pro lavičky a další posezení. Pergolu nebo zahradní domek tak můžete sladit s dalším zahradním nábytkem – třeba lavičkou, kterou jsme se rozhodli natřít ve stejném odstínu jako pergolu, aby krásně ladila.

Jak na to…?

Odborník radí

Ať už se rozhodnete pro tenkovrstvou či silnovrstvou lazuru, aplikujte vždy alespoň dvě vrstvy nátěru. U ošetřování nových dřevěných povrchů doporučujeme vrstvy tři. Vždy však záleží na tom, v jakém stavu je předmět, který budete lazurou natírat.

Víte, jak správně natírat?

S našimi užitečnými tipy vás už žádná překážka nezaskočí. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Primalex Lazura tenkovrstvá

Zachovává přirozenou strukturu dřeva.

Primalex Lazura silnovrstvá

Vytváří hedvábně lesklý ochranný film.

Primalex Fungicidní napouštědlo

Bezbarvé fungicidní a insekticidní napouštědlo pod lazury i barvy.

Další projekty

Také už se těšíte na dlouhé teplé večery? Přesně takové večery jsou totiž jako stvořené pro společné grilování s rodinou nebo přáteli. Dříve než naložíte maso a připravíte venkovní sezení, zkontrolujte, v jaké stavu je váš gril nebo krb. Možná budete překvapeni, kolik rzi se na něm od loňské sezóny objevilo. Nemusíte se ale hned poohlížet po novém. Stačí mu dát nový ochranný nátěr.
Známe to všichni, nečistoty kolem vypínačů. Stejně tak v předsíni – viditelné šmouhy od bot, kterým se dá jen opravdu těžko zabránit. A co teprve odřené rohy? Nezoufejte, pokud vás trápí jen pár šmouh a nátěry jsou jinak čisté, není potřeba hned vytahovat kbelík s barvou a váleček a malovat celou stěnu znovu.