Propojte si stylově zahradu s interiérem

Náročnost:

3/5
4-primalex-showroom-20-med-1920p

Zamilovali jste si severský styl? My také. Jeho čistotu, jednoduchost a vzdušnost si už mnozí z nás přenesli do svých domovů. Slaďte si do stejného stylu i svou zahradu! Správně zvolený nátěr dodá dřevěným prvkům na vaší zahradě skandinávský šmrnc, a navíc prodlouží jeho životnost.

Skandinávie u vás na zahradě

Seveřané dávají v interiéru i exteriéru přednost otevřenému prostoru, světlým barvám (jako jsou bílá, béžová nebo šedá) a hlavně přírodním materiálům. Pokud vaši zahradu zdobí dřevěná pergola nebo zahradní domek, věnujte jim nový moderní kabát. My pro naši proměnu zvolili tenkovrstvou lazuru Primalex, která se dá natónovat do skandinávské palety odstínů Essence Woodcare.

Šedá inspirace

Šedá v kombinaci se dřevem skvěle zapadne do prostředí zahrady nebo pergoly. Dá vyniknout kráse okolní přírody a dopřeje vám pocit klidu a rovnováhy. Uvidíte, že se vám pak zahradu nebude chtít ani opouštět.

Lazura však není jen otázkou designu

Déšť, slunce a další rozmary počasí snadno zanechají na dřevě nevítané stopy. Každý dřevěný prvek by tak měl být správně ošetřen. Když dřevěným prvkům na zahradě dopřejete kvalitní nátěr, budou vás těšit mnohem delší dobu.

Silnovrstvá, nebo tenkovrstvá lazura, to je otázka

Největším úskalím se může zdát výběr typu lazury, které můžete najít ve dvou variantách – silnovrstvé a tenkovrstvé. Je to ale naprosto jednoduché. Základním rozdílem je to, že tenkovrstvá lazura nezanechává na povrchu dřeva film a je celá vsáklá do vrchní vrstvy dřeva. Je tak vhodná zejména na konstrukční prvky kolem domu, jako jsou pergoly, trámy nebo plotové prvky. Pro náš zahradní domek jsme tak zvolili tenkovrstvou lazuru Primalex, která je vhodnější.

Silnovrstvá lazura na povrchu dřeva zanechá silnější vrstvu a vytváří tak ještě odolnější bariéru proti povětrnostním vlivům. Hodí se tak na stavebně-truhlářské prvky, jakými jsou okna a dveře, je také vhodná pro lavičky a další posezení. Pergolu nebo zahradní domek tak můžete sladit s dalším zahradním nábytkem – třeba lavičkou, kterou jsme se rozhodli natřít ve stejném odstínu jako pergolu, aby krásně ladila.

Jak na to…?

Odborník radí

Ať už se rozhodnete pro tenkovrstvou či silnovrstvou lazuru, aplikujte vždy alespoň dvě vrstvy nátěru. U ošetřování nových dřevěných povrchů doporučujeme vrstvy tři. Vždy však záleží na tom, v jakém stavu je předmět, který budete lazurou natírat.

Víte, jak správně natírat?

S našimi užitečnými tipy vás už žádná překážka nezaskočí. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Primalex Lazura tenkovrstvá

Zachovává přirozenou strukturu dřeva.

Primalex Lazura silnovrstvá

Vytváří hedvábně lesklý ochranný film.

Primalex Fungicidní napouštědlo

Bezbarvé fungicidní a insekticidní napouštědlo pod lazury i barvy.

Další projekty

Oblíbili jste si boho styl? Díky jeho nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě se těší stále větší oblibě. Bohémský styl se promítá nejen do životního stylu a oblékání. V tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Vyzkoušejte si třeba pomocí barev Balakryl natřít vázu na květiny metodou patinování.
Útulnou domácnost tvoří detaily. Právě pomocí nich se můžete odlišit a zanechat dojem u svých návštěv. Netradiční doplňky, jako jsou atypický věšák na oblečení ze starého žebříku nebo ručně malovaná krabička na kapesníky, vám navíc pomohou zorganizovat si domácnost. Váš domov tak bude uklizený a působit elegantně.
Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.