Kousek Skandinávie doma i na zahradě

Náročnost:

2/5
6-BALAKRYL-zahradni domek-05

Obyvatelé severu nejsou známí jen pro své hluboké lesy a rybolov, ale také pro svůj styl bydlení. Jednoduchý a čistý skandinávský styl je trendem po celém světě. Kdo dnes doma nemá šedý nábytek nebo vintage komodu, jako by nebyl. Právě proto je teď pravá chvíle přinést si kus severu i k sobě domů. A protože Skandinávci neradi plýtvají, ani vy nemusíte kupovat nové věci, stačí natírat!

Jak se bydlí na severu

Seveřané prosazují minimalismus a jednoduchost. Nedají dopustit také na pohodlí a čistotu. Do svých domovů rádi vnášejí kus přírody v podobě dekorací z kamene, skla, vlny, kůže nebo dřeva a nový život dopřejí i retro kouskům. Dlouhé noci a dny bez slunce si zpříjemňují světlými barvami – bílou, béžovou nebo světle šedou. Dokonce je vědecky dokázané, že šedá barva na nás působí nekonfliktním a uklidňujícím dojmem.

11 odstínů šedé

Rádi byste doma měli moderní šedý stůl, kuchyňské židle nebo skříň, ale nechce se vám kupovat nový nábytek? Díky 11 šedým odstínům lazur na dřevo od Balakrylu nemusíte, a navíc ušetříte! Šedá barva se snadno kombinuje s pastelovými i výraznými barevnými doplňky – třeba se žlutými polštáři nebo červenými květináči. Lazury můžete využít nejen uvnitř domovů, ale při proměně svých zahrad.

Inspirace pro rodiče

Našli jste doma starou, ale přesto krásnou komodu nebo truhlu po babičce? Udělejte z ní krásný kousek do ložnice nebo dětského pokoje.

Jak na to…?

Odborník radí

Lazury jsou určené pro nátěry všech druhů tvrdého i měkkého dřeva v interiéru i exteriéru. Nehodí se jen na modřínové dřevo, které obsahuje pryskyřici a samo časem zešedne. Abyste zachovali kresbu dřeva, sáhněte po tenkovrstvé lazuře Dixol. Pokud naopak chcete vytvořit jemný vodoodpudivý film a dřevo chránit i před UV zářením na několik let, zvolte silnovrstvý Telux.

Pro kutily i zahradnice

Šedé lazury nejsou pouze trendy, ale i funkční. Takže s nimi můžete bez problémů oživit plot, zahradní nábytek nebo nezbytný domek pro kutily!

Jak na to…?

Víte, jak správně natírat?

S radami od odborníků z Balakrylu vás už žádná překážka nezaskočí. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Balakryl Dixol

Tenkovrstvá lazura na dřevo do exteriéru i interiéru.

Balakryl Telux

Silnovrstvá lazura na dřevěné prvky do bytu i na zahradu.

Balakryl Napouštědlo

Bezbarvé fungicidní a insekticidní napouštědlo pod lazury i barvy.

Další projekty

Rádi byste svému interiéru dopřáli proměnu v podobě nového barevného odstínu, který je ale úplně odlišný od původního nátěru? Aby při přemalování tmavých stěn na světlou barvu či naopak nátěr dobře překryl původní odstín a zároveň se nezačal loupat, je potřeba dodržet několik dobrých rad. Pak bude barevná proměna vypadat jako od profesionálního malíře pokojů.
Přestože předsíň nebo chodba nepatří mezi nejdůležitější místnosti v domě či bytě, denně tudy prochází velké množství lidí a kromě členů rodiny je na očích i všem návštěvám. Velký provoz na chodbě a v předsíni se pak nepochybně projeví i na jejich stěnách. Šmouhám od bot nebo mastným otiskům se prostě nevyhnete. S nátěry Ceramic ale snadno vykouzlíte znovu čisté stěny jako po vymalování.