Jak na skvrny v předsíni

Náročnost:

2/5
Chodba (9)_edit

Přestože předsíň nebo chodba nepatří mezi nejdůležitější místnosti v domě či bytě, denně tudy prochází velké množství lidí a kromě členů rodiny je na očích i všem návštěvám. Velký provoz na chodbě a v předsíni se pak nepochybně projeví i na jejich stěnách. Šmouhám od bot nebo mastným otiskům se prostě nevyhnete. S nátěry Ceramic ale snadno vykouzlíte znovu čisté stěny jako po vymalování.

Drobným nehodám nezabráníte

Překvapilo vás, jak krátce vydrží stěny v předsíni nebo na chodbě čisté? Stačí, aby se tam děti, které přiběhly zmoklé zvenku, zuly, a na stěně se hned objeví šmouhy od bot. Nebo své ratolesti necháte chvilku bez dozoru a ony mezitím v zápalu hry stěny pomalují fixami. Na vině ale nejsou jen děti – i dospělí mohou neopatrně stěhovat nábytek nebo se o stěnu opřít mastnýma rukama. O další skvrny se pak často postará hmyz. A neobvyklé nejsou ani nehody, kdy se vám v místnosti nedopatřením vylije káva, červené víno nebo třeba hořčice.

Po očištění jako nový

Když ale na stěny v předsíni použijete nátěr Primalex Ceramic, můžete všechny tyto běžné skvrny setřít pomocí saponátu a houbičky. Opravdu je to takhle jednoduché! Tato speciální interiérová barva totiž představuje nejen omyvatelný, ale i čistitelný nátěr. Svou odolností a čistitelností se blíží keramickým povrchům, proto můžete k očistění stěn použít bez obav i hrubší stranu houbičky. Zároveň je ale vysoce paropropustný, takže dovolí stěnám „dýchat“.

Odolá těm největším nepřátelům stěn

Zajímá vás, jakým skvrnám nátěr obstojí? Během testování bylo na stěny opakovaně nanášeno 14 nejčastějších zdrojů znečištění v českých domácnostech, jako jsou kečup, hořčice, křída, vodou ředitelné fixy, rtěnka, červené víno, olej nebo červená řepa. A nátěr odolal všem těmto nepřátelům stěn! Je proto ideální do místností, které jsou vystavovány opravdu vysoké zátěži, jako jsou chodby, schodiště a předsíně, ale také jídelny, kuchyně nebo koupelny.

Odstíny inspirované přírodou

Barvy Primalex Ceramic můžete vybírat z palety 23 vysoce matných odstínů, která byla inspirována těmi nejkrásnějšími nerosty a přírodními úkazy. Právě u jemných pastelových odstínů, které jsou běžně více náchylné na znečištění, si tak nyní můžete užívat dokonale čistého vzhledu. Inspirujte se například krémovým světle růžovým odstínem pojmenovaným po spišském travertinu, neutrálním teplým odstínem písku pod označením Pouštní skály nebo dokonale bílým odstínem Český křišťál, který projasní každý interiér.

Jak na to…?

Odborník radí

 Struktura povrchu a odstín nátěru Primalex Ceramic se ani po opakovaném vyčištění stěn běžným saponátem výrazně nezmění. Barva si zachová svou hlubokou matnost a čistotu. Barva své vlastnosti ale nezíská okamžitě. Nejpozději za 24 hodin od aplikace jsou čerstvě natřené plochy odolné oproti běžnému poškození. Proti všem hlavním škůdcům je odolnosti dosaženo až po 3–4 týdnech.

Víte, jak správně malovat?

Ať už jste malíř amatér či profesionál, s Primalexem není důvod k obavám. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Primalex Ceramic

Čistitelná interiérová barva, běžné skvrny lze jednoduše odstranit houbičkou.

Další projekty

Oblíbili jste si boho styl? Díky jeho nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě se těší stále větší oblibě. Bohémský styl se promítá nejen do životního stylu a oblékání. V tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Vyzkoušejte si třeba pomocí barev Balakryl natřít vázu na květiny metodou patinování.
Útulnou domácnost tvoří detaily. Právě pomocí nich se můžete odlišit a zanechat dojem u svých návštěv. Netradiční doplňky, jako jsou atypický věšák na oblečení ze starého žebříku nebo ručně malovaná krabička na kapesníky, vám navíc pomohou zorganizovat si domácnost. Váš domov tak bude uklizený a působit elegantně.
Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.