Betonová stěrka jednoduše a bez vysokých nákladů

Náročnost:

4/5
dsc_7897_dne-1920p

Jak změnit celou místnost „pouhým“ nátěrem? Zkuste imitaci betonu v podobě betonové stěrky, která dodá obývacímu pokoji nebo chodbě nádech industriálního minimalismu. Je to jednoduché, finančně nenáročné a hlavně to skvěle vypadá. Postačí vám Primalex BETON EFEKT a hladítko s kulatými rohy. Pak už stačí jen popustit uzdu své fantazii a vytvořit si design přesně podle svých představ. Nebo se můžete inspirovat našimi tipy a postupy a vytvořit si třeba efekt taženého pohledového betonu.

Inspirace současnými trendy

Imitace betonu patří aktuálně mezi nejžádanější moderní povrchovou úpravu vyhledávanou nejen architekty a interiérovými designéry. Na spoustu z nás může interiér, který je inspirován starými továrními halami, působit nedokončeně. V tom ale spočívá hlavní myšlenka a kouzlo betonové stěrky.

Kam se hodí?

Doba, kdy se stěrka objevovala pouze v technických místnostech a skladech, je dávno ta tam. Místo toho, abychom s její pomocí schovávali nedokonalosti a křivé konstrukce, ji aplikujeme na zdech v těch nejoblíbenějších a nejreprezentativnějších místnostech v domě, jako jsou obývací pokoje a předsíně.

Jaký bude výsledek?

A teď už se jen rozhodnout, jak má výsledná stěna vypadat! Inspirovat se můžete naším postupem pro vytvoření efektu taženého podhledového betonu.

Jak na to…?

Odborník radí

V případě aplikace jen jedné vrstvy doporučuji nejprve Primalex akrylátový omítkový základ, aby nedošlo k prodření materiálu na původní nátěr. V prodejnách Dům Barev nebo jejich e-shop a si můžete nechat si namíchat nátěr do jednoho z 5 000 odstínů. Není potřeba se limitovat pouze na šedou, ačkoli je to bezesporu barva nejoblíbenější. Pro představu, obsah jednoho balení vystačí na 12–17 m2 (podle zvoleného efektu). Pomoci odhadnout množství vám pomůže i kalkulačka na stránkách Primalex.

Víte, jak správně malovat?

Ať už jste malíř amatér či profesionál, s Primalexem není důvod k obavám. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Primalex Beton efekt

Vytváří v interiéru věrný efekt surového betonu.

Další projekty

Oblíbili jste si boho styl? Díky jeho nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě se těší stále větší oblibě. Bohémský styl se promítá nejen do životního stylu a oblékání. V tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Vyzkoušejte si třeba pomocí barev Balakryl natřít vázu na květiny metodou patinování.
Útulnou domácnost tvoří detaily. Právě pomocí nich se můžete odlišit a zanechat dojem u svých návštěv. Netradiční doplňky, jako jsou atypický věšák na oblečení ze starého žebříku nebo ručně malovaná krabička na kapesníky, vám navíc pomohou zorganizovat si domácnost. Váš domov tak bude uklizený a působit elegantně.
Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.