Betonová stěrka jednoduše a bez vysokých nákladů

Náročnost:

4/5
dsc_7897_dne-1920p

Jak změnit celou místnost „pouhým“ nátěrem? Zkuste imitaci betonu v podobě betonové stěrky, která dodá obývacímu pokoji nebo chodbě nádech industriálního minimalismu. Je to jednoduché, finančně nenáročné a hlavně to skvěle vypadá. Postačí vám Primalex BETON EFEKT a hladítko s kulatými rohy. Pak už stačí jen popustit uzdu své fantazii a vytvořit si design přesně podle svých představ. Nebo se můžete inspirovat našimi tipy a postupy a vytvořit si třeba efekt taženého pohledového betonu.

Inspirace současnými trendy

Imitace betonu patří aktuálně mezi nejžádanější moderní povrchovou úpravu vyhledávanou nejen architekty a interiérovými designéry. Na spoustu z nás může interiér, který je inspirován starými továrními halami, působit nedokončeně. V tom ale spočívá hlavní myšlenka a kouzlo betonové stěrky.

Kam se hodí?

Doba, kdy se stěrka objevovala pouze v technických místnostech a skladech, je dávno ta tam. Místo toho, abychom s její pomocí schovávali nedokonalosti a křivé konstrukce, ji aplikujeme na zdech v těch nejoblíbenějších a nejreprezentativnějších místnostech v domě, jako jsou obývací pokoje a předsíně.

Jaký bude výsledek?

A teď už se jen rozhodnout, jak má výsledná stěna vypadat! Inspirovat se můžete naším postupem pro vytvoření efektu taženého podhledového betonu.

Jak na to…?

Odborník radí

V případě aplikace jen jedné vrstvy doporučuji nejprve Primalex akrylátový omítkový základ, aby nedošlo k prodření materiálu na původní nátěr. V prodejnách Dům Barev nebo jejich e-shop a si můžete nechat si namíchat nátěr do jednoho z 5 000 odstínů. Není potřeba se limitovat pouze na šedou, ačkoli je to bezesporu barva nejoblíbenější. Pro představu, obsah jednoho balení vystačí na 12–17 m2 (podle zvoleného efektu). Pomoci odhadnout množství vám pomůže i kalkulačka na stránkách Primalex.

Víte, jak správně malovat?

Ať už jste malíř amatér či profesionál, s Primalexem není důvod k obavám. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Primalex Beton efekt

Vytváří v interiéru věrný efekt surového betonu.

Další projekty

Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.
Přemýšlíte, jak se během adventního shonu konečně naladit na pohodovou vánoční atmosféru? Zkuste si vyrobit svícny ze zavařovacích sklenic a užívejte si uklidňující pohled na světelné efekty, které svíčka skrz sklo vytvoří. Nebo svou domácnost vyzdobte modro-bílou zimní dekorací s motivy lesa. Slavnostní chvíle u štědrovečerního stolu zase podtrhnou zlaté doplňky.
Jste příznivci decentních vánočních dekorací s přírodními motivy? Pak byste si rozhodně měli vyrobit vánoční stromečky ze šišek nebo pomalovat květináč na vánoční hvězdu! A pokud smýšlíte alespoň trochu ekologicky, zabalte letos dárky do látky s vlastním originálním potiskem. Návštěvy pak můžete překvapit vánočním přáním na dřevěné kulatině.