Betonová stěrka jednoduše a bez vysokých nákladů

Náročnost:

4/5
dsc_7897_dne-1920p

Jak změnit celou místnost „pouhým“ nátěrem? Zkuste imitaci betonu v podobě betonové stěrky, která dodá obývacímu pokoji nebo chodbě nádech industriálního minimalismu. Je to jednoduché, finančně nenáročné a hlavně to skvěle vypadá. Postačí vám Primalex BETON EFEKT a hladítko s kulatými rohy. Pak už stačí jen popustit uzdu své fantazii a vytvořit si design přesně podle svých představ. Nebo se můžete inspirovat našimi tipy a postupy a vytvořit si třeba efekt taženého pohledového betonu.

Inspirace současnými trendy

Imitace betonu patří aktuálně mezi nejžádanější moderní povrchovou úpravu vyhledávanou nejen architekty a interiérovými designéry. Na spoustu z nás může interiér, který je inspirován starými továrními halami, působit nedokončeně. V tom ale spočívá hlavní myšlenka a kouzlo betonové stěrky.

Kam se hodí?

Doba, kdy se stěrka objevovala pouze v technických místnostech a skladech, je dávno ta tam. Místo toho, abychom s její pomocí schovávali nedokonalosti a křivé konstrukce, ji aplikujeme na zdech v těch nejoblíbenějších a nejreprezentativnějších místnostech v domě, jako jsou obývací pokoje a předsíně.

Jaký bude výsledek?

A teď už se jen rozhodnout, jak má výsledná stěna vypadat! Inspirovat se můžete naším postupem pro vytvoření efektu taženého podhledového betonu.

Jak na to…?

Odborník radí

V případě aplikace jen jedné vrstvy doporučuji nejprve Primalex akrylátový omítkový základ, aby nedošlo k prodření materiálu na původní nátěr. V prodejnách Dům Barev nebo jejich e-shop a si můžete nechat si namíchat nátěr do jednoho z 5 000 odstínů. Není potřeba se limitovat pouze na šedou, ačkoli je to bezesporu barva nejoblíbenější. Pro představu, obsah jednoho balení vystačí na 12–17 m2 (podle zvoleného efektu). Pomoci odhadnout množství vám pomůže i kalkulačka na stránkách Primalex.

Víte, jak správně malovat?

Ať už jste malíř amatér či profesionál, s Primalexem není důvod k obavám. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Primalex Beton efekt

Vytváří v interiéru věrný efekt surového betonu.

Další projekty

Rádi byste svému interiéru dopřáli proměnu v podobě nového barevného odstínu, který je ale úplně odlišný od původního nátěru? Aby při přemalování tmavých stěn na světlou barvu či naopak nátěr dobře překryl původní odstín a zároveň se nezačal loupat, je potřeba dodržet několik dobrých rad. Pak bude barevná proměna vypadat jako od profesionálního malíře pokojů.
Přestože předsíň nebo chodba nepatří mezi nejdůležitější místnosti v domě či bytě, denně tudy prochází velké množství lidí a kromě členů rodiny je na očích i všem návštěvám. Velký provoz na chodbě a v předsíni se pak nepochybně projeví i na jejich stěnách. Šmouhám od bot nebo mastným otiskům se prostě nevyhnete. S nátěry Ceramic ale snadno vykouzlíte znovu čisté stěny jako po vymalování.