Jak si zvelebit zahradu

Náročnost:

2/5
5_Balakryl-postup-39

Také trávíte rádi téměř celý rok na zahradě? Pokud potřebují vaše zahradní doplňky nebo nábytek na terase nový nátěr, nezapomínejte si předtím jejich povrchy řádně připravit. A to platí pro všechny materiály – ať už jste se rozhodli natřít dřevěné posezení, kovovou branku nebo plastové hračky!

Příprava terasy na společná setkání

Dříve než propukne sezona grilování a „garden party“, zkontrolujte, jestli váš dřevěný zahradní nábytek nepotřebuje trochu zkrášlit. Je jedno, jestli se rozhodnete ochránit dřevo před nepříznivými vlivy počasí, zdůraznit jeho kresbu nebo mu dopřát novou barvu. Ve všech případech musíte dřevo na blížící se proměnu náležitě připravit.

Jak na to…?

Odborník radí

Staré a nesoudržné nátěry před renovací vždy odstraňte. Na větší rovné plochy se silnou vrstvou krycí barvy vezměte elektrickou brusku, menší a křehčí plochy raději očistěte pomocí brusné houbičky, drátěného kartáče nebo škrabky. Na těžko dostupná místa můžete použít také ocelovou vlnu.

Ještě nepatří do starého železa

Stará láska nerezaví – zato vstupní branka nebo kovové zábradlí vám bez dostatečné ochrany zrezaví velmi brzy. Naštěstí ještě existují způsoby, jak se rzi zbavit a předcházet jí, abyste své oblíbené kovové zahradní doplňky nemuseli poslat do starého železa.

Jak na to…?

I plast se dá natřít

Na terase je prostřeno, vstupní brankou už si před návštěvou ostudu také neuděláte. Ale nezapomeňte na plastové doplňky. I ty si zaslouží péči! Plastové židličky, květináče i hračky na dětském pískovišti jsou neustále vystaveny slunečním paprskům a brzy vyblednou. Můžete je vyměnit za nové, ale nezatěžujte zbytečně přírodu. Dejte jim raději nový nátěr.

Jak na to…?

Odborník radí

Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, nejdřív si zjistěte, jaký druh plastu budete natírat (PVC, PP, PE, PS apod.). Pokud se jedná o plasty neurčitého složení, raději přilnavost nátěru předem vyzkoušejte. Krycí barva se nehodí pro natírání polyetylenu, polypropylenu a teflonu.

Víte, jak správně natírat?

S radami od odborníků z Balakrylu vás už žádná překážka nezaskočí. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Balakryl UNI mat báze

Univerzální krycí barva na dřevo, kov i plast. Až 20 000 odstínů.

Balakryl Plasty

Speciální základový i krycí nátěr na plasty v interiéru i exteriéru.

Balakryl Antikor

Základní antikorozní barva na plech, hliník, ocel i další kovové povrchy.

Balakryl Napouštědlo

Bezbarvé fungicidní a insekticidní napouštědlo pod lazury i barvy.

Další projekty

Také už se těšíte na dlouhé teplé večery? Přesně takové večery jsou totiž jako stvořené pro společné grilování s rodinou nebo přáteli. Dříve než naložíte maso a připravíte venkovní sezení, zkontrolujte, v jaké stavu je váš gril nebo krb. Možná budete překvapeni, kolik rzi se na něm od loňské sezóny objevilo. Nemusíte se ale hned poohlížet po novém. Stačí mu dát nový ochranný nátěr.
Známe to všichni, nečistoty kolem vypínačů. Stejně tak v předsíni – viditelné šmouhy od bot, kterým se dá jen opravdu těžko zabránit. A co teprve odřené rohy? Nezoufejte, pokud vás trápí jen pár šmouh a nátěry jsou jinak čisté, není potřeba hned vytahovat kbelík s barvou a váleček a malovat celou stěnu znovu.