Jak si vyrobit populární hru cornhole

Náročnost:

3/5
BA_016

Plánujete uspořádat společné setkání s rodinou, kolegy nebo přáteli? Program každé společenské akce si zaslouží oživit nějakou netradiční aktivitou. Můžete třeba uspořádat turnaj v cornhole – hře populární u dětí i dospělých po celé Americe, kterou si navíc můžete snadno vyrobit doma!

Co je cornhole?

Cornhole je volnočasová venkovní hra, která spočívá v hodu sáčků s kukuřicí na připravenou desku. Velké popularitě se ale těší zejména v USA. Stala se neodmyslitelnou součástí všech společenských akcí. V cornhole se dokonce pořádají oficiální turnaje a nejlepší hráči se spolu mohou utkat na mistrovství světa.

Zaručujeme vám, že s cornhole zažijete spoustu zábavy. Ideální je hrát ji během teplých dní venku na zahradě. Soutěžení v hodu barevných sáčků vám ale nepřekazí ani špatné počasí – lehce ji přenesete dovnitř do haly nebo tělocvičny. Hra oživí i jinak nudnou rodinnou párty, grilování, pracovní posezení i dětskou narozeninovou oslavu. Ocení ji také všichni organizátoři letních táborů nebo sportovních soustředění.

Pro děti i dospělé

Pravidla hry cornhole jsou velmi jednoduchá. Zapojit se mohou jak dva samostatní hráči, tak celé týmy. Každý má k dispozici 4 látkové sáčky v barvě svého týmu, které jsou naplněné kukuřicí. Cílem hry je házet tyto sáčky do otvoru vyříznutého v dřevěné desce. Dospělí hráči se přitom do desky strefují zpravidla ze vzdálenosti 8 metrů. Začátečníky, děti a seniory nechte házet z 5 metrů. Za sáčky vhozené do tvoru získáváte 3 body. Pokud váš sáček zůstal ležet na hrací desce, získáváte 1 bod. Dopadne-li mimo hrací desku, nezískáte bod žádný. Vítězem se stává ten z hráč nebo tým, který dříve nasbírá 21 bodů.

 

Hráči se obvykle strefují každý do vlastní desky. V případě, že máte ale jen jednu desku, můžete se v házení střídat. Hra se díky tomu více dynamizuje. Svého spoluhráče totiž můžete mazaným hodem blokovat, snažit se shodit jeho sáček z desky nebo naopak využít jeho hry k posunutí vlastního sáčku do otvoru.

Jak na to?

Hotový set pro cornhole je možné jednoduše koupit. Když si ho ale vyrobíte, můžete dřevěnou desku pomalovat dle libosti a hru tak obohatit o vlastní originální design. Na výrobu cornhole budete potřebovat desku z dřevěné překližky, kterou lze koupit na internetu nebo v hobby marketu. Její předepsané rozměry jsou 120 x 60 cm. Pokud deska nemá rovný povrch, zbruste ji pomocí brusky. Na menší nerovnosti postačí brusná houbička.

Do desky vyřízněte cca 20 cm od kraje otvor o průměru 17 cm. Následně na ni připevněte dřevěný rám, ke kterému přišroubujte z kratší strany nohy, aby deska stála v šikmé poloze otvorem vzhůru. Celý povrch desky nejprve natřete bílou krycí barvou Balakryl UNI ve dvou vrstvách s odstupem alespoň 4 hodin. Jakmile obě vrstvy zaschnou, můžete upustit uzdu své fantazii a desku barevně pomalovat. Poté nechte nátěr důkladně zaschnout.

Nyní už zbývá jen ušít látkové sáčky o rozměrech 15 x 15 cm ve dvou barevných provedeních. Než sáčky zašijete, naplňte je sušenými kukuřičnými zrny. Jako alternativní náplň poslouží ale i písek. A hra může začít!

Odborník radí

Krycích barvy Balakryl UNI můžete vybírat až z 20 tisíc odstínů, které vytváří hladký, vysoce odolný povrch. Barvy mají navíc atest na dětské hračky a pro styk s potravinami.

Víte jak správně natírat?

S radami od odborníků z Balakrylu vás už žádná překážka nezaskočí. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Balakryl UNI mat báze

Univerzální krycí barva na dřevo, kov i plast. Až 20 000 odstínů.

Další projekty

Už vás nebaví dívat se na špinavé a odřené stěny vašeho domu nebo bytu? Pokud právě saháte po telefonu, abyste vytočili číslo na malíře pokojů, ještě chvíli zadržte! Vymalovat si interiér svépomocí totiž není žádná věda. Stačí sebrat odvahu, nakoupit barvu a potřebné pomůcky a na malování se důkladně připravit. Budete-li se držet našich praktických rad, můžete se těšit na výsledek jako od profesionála.