Jak si vyrobit populární hru cornhole

Náročnost:

3/5
BA_016

Plánujete uspořádat společné setkání s rodinou, kolegy nebo přáteli? Program každé společenské akce si zaslouží oživit nějakou netradiční aktivitou. Můžete třeba uspořádat turnaj v cornhole – hře populární u dětí i dospělých po celé Americe, kterou si navíc můžete snadno vyrobit doma!

Co je cornhole?

Cornhole je volnočasová venkovní hra, která spočívá v hodu sáčků s kukuřicí na připravenou desku. Velké popularitě se ale těší zejména v USA. Stala se neodmyslitelnou součástí všech společenských akcí. V cornhole se dokonce pořádají oficiální turnaje a nejlepší hráči se spolu mohou utkat na mistrovství světa.

Zaručujeme vám, že s cornhole zažijete spoustu zábavy. Ideální je hrát ji během teplých dní venku na zahradě. Soutěžení v hodu barevných sáčků vám ale nepřekazí ani špatné počasí – lehce ji přenesete dovnitř do haly nebo tělocvičny. Hra oživí i jinak nudnou rodinnou párty, grilování, pracovní posezení i dětskou narozeninovou oslavu. Ocení ji také všichni organizátoři letních táborů nebo sportovních soustředění.

Pro děti i dospělé

Pravidla hry cornhole jsou velmi jednoduchá. Zapojit se mohou jak dva samostatní hráči, tak celé týmy. Každý má k dispozici 4 látkové sáčky v barvě svého týmu, které jsou naplněné kukuřicí. Cílem hry je házet tyto sáčky do otvoru vyříznutého v dřevěné desce. Dospělí hráči se přitom do desky strefují zpravidla ze vzdálenosti 8 metrů. Začátečníky, děti a seniory nechte házet z 5 metrů. Za sáčky vhozené do tvoru získáváte 3 body. Pokud váš sáček zůstal ležet na hrací desce, získáváte 1 bod. Dopadne-li mimo hrací desku, nezískáte bod žádný. Vítězem se stává ten z hráč nebo tým, který dříve nasbírá 21 bodů.

 

Hráči se obvykle strefují každý do vlastní desky. V případě, že máte ale jen jednu desku, můžete se v házení střídat. Hra se díky tomu více dynamizuje. Svého spoluhráče totiž můžete mazaným hodem blokovat, snažit se shodit jeho sáček z desky nebo naopak využít jeho hry k posunutí vlastního sáčku do otvoru.

Jak na to?

Hotový set pro cornhole je možné jednoduše koupit. Když si ho ale vyrobíte, můžete dřevěnou desku pomalovat dle libosti a hru tak obohatit o vlastní originální design. Na výrobu cornhole budete potřebovat desku z dřevěné překližky, kterou lze koupit na internetu nebo v hobby marketu. Její předepsané rozměry jsou 120 x 60 cm. Pokud deska nemá rovný povrch, zbruste ji pomocí brusky. Na menší nerovnosti postačí brusná houbička.

Do desky vyřízněte cca 20 cm od kraje otvor o průměru 17 cm. Následně na ni připevněte dřevěný rám, ke kterému přišroubujte z kratší strany nohy, aby deska stála v šikmé poloze otvorem vzhůru. Celý povrch desky nejprve natřete bílou krycí barvou Balakryl UNI ve dvou vrstvách s odstupem alespoň 4 hodin. Jakmile obě vrstvy zaschnou, můžete upustit uzdu své fantazii a desku barevně pomalovat. Poté nechte nátěr důkladně zaschnout.

Nyní už zbývá jen ušít látkové sáčky o rozměrech 15 x 15 cm ve dvou barevných provedeních. Než sáčky zašijete, naplňte je sušenými kukuřičnými zrny. Jako alternativní náplň poslouží ale i písek. A hra může začít!

Odborník radí

Krycích barvy Balakryl UNI můžete vybírat až z 20 tisíc odstínů, které vytváří hladký, vysoce odolný povrch. Barvy mají navíc atest na dětské hračky a pro styk s potravinami.

Víte jak správně natírat?

S radami od odborníků z Balakrylu vás už žádná překážka nezaskočí. Než se pustíte do svého Projektu na víkend, přečtěte si rady v tomto článku.

Povedl se váš Projekt na víkend? Sdílejte to s námi: #projektnavikend

Nakupte snadno na eshopu

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

K vyzvednutí do 2 h

115 prodejen po celé ČR

Poradenství při výběru

Balakryl UNI mat báze

Univerzální krycí barva na dřevo, kov i plast. Až 20 000 odstínů.

Další projekty

Oblíbili jste si boho styl? Díky jeho nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě se těší stále větší oblibě. Bohémský styl se promítá nejen do životního stylu a oblékání. V tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Vyzkoušejte si třeba pomocí barev Balakryl natřít vázu na květiny metodou patinování.
Útulnou domácnost tvoří detaily. Právě pomocí nich se můžete odlišit a zanechat dojem u svých návštěv. Netradiční doplňky, jako jsou atypický věšák na oblečení ze starého žebříku nebo ručně malovaná krabička na kapesníky, vám navíc pomohou zorganizovat si domácnost. Váš domov tak bude uklizený a působit elegantně.
Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.