Z tmavé na světlou a naopak

Náročnosť:

3/5
primalex 1-41-nahled

Rádi byste svému interiéru dopřáli proměnu v podobě nového barevného odstínu, který je ale úplně odlišný od původního nátěru? Aby při přemalování tmavých stěn na světlou barvu či naopak nátěr dobře překryl původní odstín a zároveň se nezačal loupat, je potřeba dodržet několik dobrých rad. Pak bude barevná proměna vypadat jako od profesionálního malíře pokojů.

Nezbytné pomůcky

Než se pustíte do samotného malování, mějte připravené všechny potřebné pomůcky. Na zakrytí stropu, podlahových lišt, zásuvek či vypínačů využijete maskovací pásku. Podlahu a koberec ochrání zakrývací nebo textilní savá fólie. Dále se neobejdete bez štětce a malířského válečku, k němuž lze dokoupit teleskopickou tyč, díky které se vyhnete lezení po štaflích. Praktickou pomůckou je také stírací mřížka, která slouží k otření přebytečné barvy.

Začněte penetračním nátěrem

Aby výsledek proměny splnil všechna očekávání a barva se po čase nezačala loupat, je potřeba stávající nátěr napenetrovat. Na stěny s více nátěry zvolte hloubkovou penetraci, na nové povrchy stačí univerzální penetrace. Penetrační nátěr je důležitý, protože zajišťuje důkladné zpevnění povrchu, sjednotí jeho savost a zvýší přilnavost dalších vrstev nátěrů.

Ako na to…?

Odborník radí

Penetrační prostředek nanášejte rovnoměrně a jen takové množství, které je podklad schopen vsáknout. Jinak se na stěně vytvoří lesklý film, který zhorší přilnavost dalšího nátěru a samotnou aplikaci následných vrstev barvy.

Kolik barvy nakoupit?

Než se vydáte do obchodu s barvami, změřte si, kolik metrů čtverečních se bude natírat, abyste věděli, kolik barvy spotřebujete. Vydatnost barvy je uvedena vždy na obalu produktu. Při plánování, kolik barvy nakoupit, počítejte rozhodně se dvěma vrstvami nátěru. Ve specializovaných prodejnách vám s množstvím a vybraným odstínem rádi poradí.

Ako na to…?

Odborník radí

 Nevíte si rady, z jakých nátěrů vybírat? Vyzkoušejte například interiérové omyvatelné barvy Primalex Essence, které se vyznačují vysokou kryvostí, paropropustností a odolností vůči znečištění a otěru za mokra. Jsou určeny pro malování stěn a stropů minerálních omítek i sádrokartonových příček v obytných interiérech. Díky své mechanické odolnosti jsou ideální také do kuchyní a koupelen, kde dochází ke kontaktu s vodou a párou. Barvy Essence můžete vybírat z palety 42 sametově matných odstínů, které byly inspirované čistým skandinávským stylem.

Viete, ako správne maľovať?

Nech už ste maliar amatér či profesionál, s Primalexom nie je dôvod k obavám. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Primalex Essence báze

Omyvatelná, matná a vysoce krycí interiérová barva se snadnou aplikací.

Primalex Hloubková penetrace

Vodou ředitelný prostředek určený pro snížení savosti a zpevnění předchozích podkladů.

Primalex Univerzálna penetrácia

Prostriedok určený pre zníženie nasiakovasti a spoľahlivé spevnenie rôznorodých podkladov.

Ďalšie projekty

Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.
Přemýšlíte, jak se během adventního shonu konečně naladit na pohodovou vánoční atmosféru? Zkuste si vyrobit svícny ze zavařovacích sklenic a užívejte si uklidňující pohled na světelné efekty, které svíčka skrz sklo vytvoří. Nebo svou domácnost vyzdobte modro-bílou zimní dekorací s motivy lesa. Slavnostní chvíle u štědrovečerního stolu zase podtrhnou zlaté doplňky.
Jste příznivci decentních vánočních dekorací s přírodními motivy? Pak byste si rozhodně měli vyrobit vánoční stromečky ze šišek nebo pomalovat květináč na vánoční hvězdu! A pokud smýšlíte alespoň trochu ekologicky, zabalte letos dárky do látky s vlastním originálním potiskem. Návštěvy pak můžete překvapit vánočním přáním na dřevěné kulatině.