Je čas na údržbu plotu

Náročnosť:

3/5
balakryl plot 2-26-midsize

Chystáte se zkrášlit okolí svého domu? Tak rozhodně nezapomeňte na oplocení! Většinou je právě plot kolem domu tím prvním, co všechny příchozí návštěvy vidí. Nedovolte proto, aby vám dělal zbytečně ostudu. Svůj starý plot přitom nemusíte hned nahrazovat novým, stačí ho zrenovovat. Nový ochranný nátěr si zaslouží jak plotová prkna, tak kovová vstupní branka.

Začněte vstupní brankou

Vstupní brankou denně prochází mnoho lidí. Pokud tedy nechcete, aby si z oprýskané a zrezivělé branky udělali stejnou představu i o vaší domácnosti, dejte jí nový nátěr. Začněte tím, že branku řádně očistíte. Pouze dobře připravený povrch je totiž zárukou toho, že nátěr dobře přilne a poskytne plotu co nejdelší ochranu.

Ako na to…?

Jak zrenovovat dřevěný plot

Při výběru vrchního nátěru pro váš dřevěný plot nejprve zvažte, zda chcete zachovat jeho přírodní vzhled, nebo ho oživit barevným nátěrem a sladit ho například s fasádou domu nebo vybavením na zahradě. My jsme se rozhodli pro obě možnosti. Na vnitřní stranu plotu jsme aplikovali tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol (odstín ořech), která zvýrazní kresbu dřeva, dodá mu lehký barevný nádech a ochrání ho před pronikáním vody a UV zářením. Z vnější strany jsme plotu pomocí barev Balakryl UNI dali hravou podobu barevných pastelek.

Ako na to…?

Odborník radí

Nátěr Balakryl UNI rychle schne, dobře se roztírá a dřevu dodá hladký matný vzhled. Dobře odolá povětrnostním vlivům a díky tomu, že má atest na dětské hračky a pro styk s potravinami, můžete jím natírat téměř všechny druhy povrchů.

Viete, ako správne natierať?

S radami od odborníkov z Balakryl vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projketu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl UNI mat báze

Univerzálna krycia farba na drevo, kov i plast. Až 20 000 odtieňov.

Balakryl Dixol

Tenkovrstvá lazúra na drevo do exteriéru aj interiéru.

Balakryl Napúšťadlo

Bezfarebné fungicídne a insekticídne napúšťadlo pod lazúry či farby.

Balakryl Kov 2v1

Základní i krycí barva určená k novým i renovačním nátěrům kovových povrchů.

Balakryl Antikor

Základná antikorózna farba na plech, hliník, oceľ aj ďalšie kovové povrchy.

Ďalšie projekty

Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.
Přemýšlíte, jak se během adventního shonu konečně naladit na pohodovou vánoční atmosféru? Zkuste si vyrobit svícny ze zavařovacích sklenic a užívejte si uklidňující pohled na světelné efekty, které svíčka skrz sklo vytvoří. Nebo svou domácnost vyzdobte modro-bílou zimní dekorací s motivy lesa. Slavnostní chvíle u štědrovečerního stolu zase podtrhnou zlaté doplňky.
Jste příznivci decentních vánočních dekorací s přírodními motivy? Pak byste si rozhodně měli vyrobit vánoční stromečky ze šišek nebo pomalovat květináč na vánoční hvězdu! A pokud smýšlíte alespoň trochu ekologicky, zabalte letos dárky do látky s vlastním originálním potiskem. Návštěvy pak můžete překvapit vánočním přáním na dřevěné kulatině.