Začni svoj

Projekt na víkend

Radi by ste si zvelebili svoje domácnosti, záhrady a balkóny? V spolupráci s odborníkmi z Balakrylu a Primalexu vám po celý rok budeme prinášať inšpirácie, ako na to. Naše projekty zvládnete za jeden víkend, niekedy to stihnete i za doobedie. Nech už ste zdatný kutil, amatérsky nadšenec, kreatívny rodič alebo aj úplný začiatočník. Chcete si zrenovovať nábytok, vymaľovať izbu alebo vytvoriť dekoráciu? Vyberte si projekt, nakúpte pomôcky a tešte sa na víkend!

Oblíbili jste si boho styl? Díky jeho nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě se těší stále větší oblibě. Bohémský styl se promítá nejen do životního stylu a oblékání. V tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Vyzkoušejte si třeba pomocí barev Balakryl natřít vázu na květiny metodou patinování.
Ať už bydlíte v domě nebo malém bytě, neobejdete se bez pracovního koutu. Využijete ho nejen k vyřizování rozličných dokumentů nezbytných pro chod domácnosti, ale také k odpočinku s knihou nebo při psaní domácích úkolů s dětmi. Společně s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, jak si takové pracovní místo co nejvíce zútulnit.
Přemýšlíte, jak se během adventního shonu konečně naladit na pohodovou vánoční atmosféru? Zkuste si vyrobit svícny ze zavařovacích sklenic a užívejte si uklidňující pohled na světelné efekty, které svíčka skrz sklo vytvoří. Nebo svou domácnost vyzdobte modro-bílou zimní dekorací s motivy lesa. Slavnostní chvíle u štědrovečerního stolu zase podtrhnou zlaté doplňky.
Jste příznivci decentních vánočních dekorací s přírodními motivy? Pak byste si rozhodně měli vyrobit vánoční stromečky ze šišek nebo pomalovat květináč na vánoční hvězdu! A pokud smýšlíte alespoň trochu ekologicky, zabalte letos dárky do látky s vlastním originálním potiskem. Návštěvy pak můžete překvapit vánočním přáním na dřevěné kulatině.
Máte chuť dát dřevěnému nábytku nebo doplňkům ve svém domě či bytě nový vzhled? Pomocí nátěrů Balakryl probudíte k životu i staré kousky, které by jinak skončily ve sběrném dvoře. Voskový olej dodá potřebnou ochranu dětské postýlce i stolku pod umyvadlo. Namáhané dřevěné podlaze zase dopřejte kvalitní bezbarvý lak.
Rádi byste svému interiéru dopřáli proměnu v podobě nového barevného odstínu, který je ale úplně odlišný od původního nátěru? Aby při přemalování tmavých stěn na světlou barvu či naopak nátěr dobře překryl původní odstín a zároveň se nezačal loupat, je potřeba dodržet několik dobrých rad. Pak bude barevná proměna vypadat jako od profesionálního malíře pokojů.
Přestože předsíň nebo chodba nepatří mezi nejdůležitější místnosti v domě či bytě, denně tudy prochází velké množství lidí a kromě členů rodiny je na očích i všem návštěvám. Velký provoz na chodbě a v předsíni se pak nepochybně projeví i na jejich stěnách. Šmouhám od bot nebo mastným otiskům se prostě nevyhnete. S nátěry Ceramic ale snadno vykouzlíte znovu čisté stěny jako po vymalování.
Trávíte rádi čas venku na zahradě? Ať už jste na terase zvyklí pořádat večerní grilovačky, společné rodinné oslavy nebo si užívat samoty s knihou, měli byste si její prostředí pořádně zútulnit. Kromě příjemného posezení oživí každou terasu či balkon vlastní květinová dekorace. Dřevěný žebřík na květiny lze navíc barevně sladit se zbytkem zahradního nábytku. A natřít můžete rovnou i květináče, vše s jedinou univerzální barvou Balakryl.
Chystáte se zkrášlit okolí svého domu? Tak rozhodně nezapomeňte na oplocení! Většinou je právě plot kolem domu tím prvním, co všechny příchozí návštěvy vidí. Nedovolte proto, aby vám dělal zbytečně ostudu. Svůj starý plot přitom nemusíte hned nahrazovat novým, stačí ho zrenovovat. Nový ochranný nátěr si zaslouží jak plotová prkna, tak kovová vstupní branka.
Pokud doma máte stará dřevěná okna, jistě budete souhlasit, že jsou nezaměnitelnou součástí domu a utvářejí jeho celkový vzhled. Vlivem času, počasí i mechanického opotřebení ale svou krásu i funkčnost ztrácejí. Když o ně ale budete řádně pečovat, nemusíte je hned měnit za nová, což je navíc finančně dost nákladné. Poradíme vám, jak otvorové výplně správně zrenovovat a kterými barvami je natřít.
Už vás nebaví dívat se na špinavé a odřené stěny vašeho domu nebo bytu? Pokud právě saháte po telefonu, abyste vytočili číslo na malíře pokojů, ještě chvíli zadržte! Vymalovat si interiér svépomocí totiž není žádná věda. Stačí sebrat odvahu, nakoupit barvu a potřebné pomůcky a na malování se důkladně připravit. Budete-li se držet našich praktických rad, můžete se těšit na výsledek jako od profesionála.
Tiež sa už tešíte na dlhé teplé večery? Presne také večery sú totiž ako stvorené na spoločné grilovanie s rodinou alebo priateľmi. Skôr ako naložíte mäso a pripravíte vonkajšie sedenie, skontrolujte, v akom stave je váš gril alebo krb. Možno budete prekvapení, koľko hrdze sa na ňom od minuloročnej sezóny objavilo. Nemusíte sa ale hneď obzerať po novom. Stačí mu dať nový ochranný náter.
Poznáme to všetci, nečistoty okolo vypínačov. Rovnako aj v predsieni – viditeľné šmuhy od topánok, ktorým sa dá len naozaj ťažko zabrániť. A čo tak odrené rohy? Nezúfajte, pokiaľ vás trápi len pár šmúh a nátery sú inak čisté, nie je potrebné ihneď vyťahovať vedierko s farbou a valčekom, a maľovať celú stenu odznovu.
Vek je len číslo a pri nábytku to platí dvojnásobne, teda pokiaľ sa nestretne s červotočom. Za víkend sa dá stihnúť všeličo. Z ošumelého záhradného posedenia vykúzlite jednoduchou renováciou nové originálne kúsky. Alebo naopak úplne novú lacnejšiu komodu povýšite s farbami Balakryl na vintage model, ktorý vám bude závidieť každá susedka.
Taktiež trávite radi takmer celý rok na záhrade? Pokiaľ potrebujú vaše záhradné doplnky alebo nábytok na terase nový náter, nezabudnite si predtým ich povrchy riadne pripraviť. A to platí pre všetky materiály – nech už ste sa rozhodli natrieť drevené posedenie, kovovú bránku alebo plastové hračky!